Тиждень інтенсивного навчання в Трускавці
Портфельний підхід
Сертифікат "Зе!Депутата"
По закінченню курсу Ви матимете портфель Зе!Депутата, який включає:
- Особисту стратегію депутата,
- Пропозиції політик,
- Законодавчі та виконавчі ініціативи на виконання цієї стратегії,
- План впровадження цих політик.
Про Програму
Це однотижнева посилена програма професіоналізації, що поглиблює розуміння соціо-економічної ситуації у міжнародному та національному вимірі, а також задає набір навичок і компетенцій, які знадобляться народним депутатам у щоденній роботі.
Програма базується на ліпших міжнародних практиках. В її основу покладений Гарвардський курс викладання для дорослих. В фокусі програми – першочергове визначення потреби аудиторії та постановка конкретних освітніх цілей.
Програма будується на портфельному методі. Після його проходження учасники(ці) програми матимуть власне державницьке портфоліо, котре вони зможуть втілювати у життя протягом наступних 5ти років – від особистої стратегії розвитку до пропозицій політик та законодавчих норм. Портфоліо включає
- особисту стратегію депутата,
- пропозиції політик,
- законодавчі та виконавчі ініціативи на виконання цієї стратегії,
- план впровадження цих політик.
Програма включає контентну складову та відповідну їй систему симуляцій. При цьому навчання відбувається через тематичну матрицю (framework).
В цій програмі, навчання – це не нав'язування знань, а пошук власної позиції учасників через інтерактив та визнані освітні інструменти.
Теми, на яких програма зосередить увагу:
- Політична стратегія
- Публічна політика
- Макроекономіка та бюджетний процес
- Секторальність (врядування, енергетика, освіта, тощо)
- Законодавча рамка (нормопроектування, регламент, уряд)
- Soft-skills тв стратегічні комунікації
Формат навчання:
Яким має бути формат навчання народних депутатів? Максимально інтенсивним, жорстким та насиченим. Саме такий формат ми напрацювали спільно зі Слугою Народу.
Навчання буде відбуватись протягом тижня з 9 ранку до 9 вечора через лекції та практикумі лекції від професорів Київської школи економіки та визнаних на ринку праці фахівців. У комплексі з лекційними заняттями студенти опрацьовуватимуть здобуті знання в групах для того, аби закріпити їх. На день передбачено лише дві перерви: на обід та вечерю. Та навіть тоді учасники мають виконуватимуть (домашні) завдання від викладачів.
Сертифікат: Успішне завершення програми дає можливість отримати сертифікат “Зе!Депутат”. Оцінюватись буде якість портфоліо та виконання завдань під час навчання.
Локація: Трускавець. Початок: неділя 28го липня. Кінець: вечір 4го серпня.

Викладачі Програми

Андрій Бойцун

Віктор Мазярчук

Валерій Фіщук

Руслан Гурак

Олексій Гончарук

Тарас Качка

Олександра Кармаза

Христина Голинська

Ігор Когут

Павло Ходаковський

Всеволод Ковальчук

Юлія Ковалів

Тимофій Милованов

Максим Нефьодов

Сергій Ніколайчук

Віктор Пинзеник

Олег Шаров

Володимир Шульмейстер

Олексій Скрипник

Олексій Соболев

Юлія Соколовська

Тетяна Тищук

Олександр Стародубцев
Програма Навчання
День 1. День 1. Побудова особистої стратегії депутата.
День 2. Публічна політика.
День 3. Макроекономіка та бюджет.
День 4. Секторальні напрямки.
День 5. Законодавчий процес та підготовка законодавчих документів.
День 6. Впровадження політик та аналіз стейкхолдерів. Додаткові теми: rule of law and digital.
День 7. Створення та захист портфоліо депутата.
Опис Інституції
Програму проводить Департамент публічної політики та врядування Київської школи економіки. Місія департаменту надати нового змісту професіоналізму в публічному секторі через якісну підготовку працівників/ць органів влади, громадських організацій та аналітичних центрів. Департамент доєднується до реалізації реформи державної служби шляхом розвитку освіти та впроваджує нові підходи до аналізу політики в Україні.
KSE – приватний освітній заклад світового рівня, акредитований Міністерством освіти та науки України та міжнародною асоціацією CEEMAN. Вже більше 22 років Київська школа економіки працює над реалізацією своєї місії, що полягає у побудові інтелектуальної основи для сильної та інноваційної економіки України. Наразі Школа має 7 магістерських програм з економіки, бізнес-адміністрування і публічної політики та врядування. Щороку KSE випускає близько 300 студентів магістрів та ще близько 1500 фахівців, що вчаться на середньострокових сертифікатних програмах з економічної журналістики, закупівель, аналізу політики.
З 2014 року KSE була активно включена у порядок денний розвитку реформ в Україні. За цей період KSE розбудувала репутацію та напрацювала кредит довіри як потужна аналітична інституція з глибоким розумінням економіко-політичних процесів та міжнародних практик. Випускники KSE займають впливові позиції у МВФ, Світовому Банку, ЄБРР та інших міжнародних організаціях та інших флагманських українських установах, які розробляли дизайн та імплементували позитивні якісні зміни. Фахівці KSE запрошені до розробки рішень до ряду політичних питань і проблем.